Akvaryum arka cam boyama

Merhaba,

Arka camı film veya hazır 3d arka fonlarla kaplamak yerine boya kullanımı hakkında eski gönderileri inceledim. Yakın tarihli bir paylaşım olmadığından güncel bilgi olması için deneyimimi aktarmak istedim.

Boya olarak, aşağıda fotoğrafını eklediğim siyah renkli akrilik boyayı kullandım (Bauhaus).

[IMG]null[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/15520/121020162028461.jpg[/IMG]

Hiç suyla karıştırmadan doğrudan rulo fırçayla uyguladım, oldukça kolay kapatıyor ve hızlı kuruyor, 2. katı 20 dakika içinde çekebiliyorsunuz. Rulo hareketini yana doğru veya aşağı yukarı yapmanızın bir önemi yok, hiç bir şekilde dalgalanma olmuyor merak etmeyin. Eğer evinizin duvarına ve benzer herhangi bir yere bulaştırırsanız, kurumadan ıslak bir bezle sildiğinizde çıkacaktır.

Daha sonradan camdan çıkartmak istediğinizde sorun olmuyor, akrilik boya olduğu için lastik bir tabaka halinde iz bırakmadan soyulabiliyor.

Daha önceden hazır arka fonlardan kullandığım için karşılaştırma yapabiliyorum, uygulama kolaylığı ve görsellik açısından boyama daha iyi sonuç veriyor bence.

Fotoğraftaki boyanın 1/4 ü ile 100cm X 46cm ebatta bir yüzeyi rahatlıkla kapatabiliyorsunuz. Yani aslında daha küçük boyu da yetiyor.

Boya 17TL, rulo fırça 4,5TL, toplamda 21,5TLye mal oluyor. Uygulamanın sonrasında akvaryumumun bir fotoğrafını da aşağıda paylaşıyorum.

İyi günler dileklerimle.[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/15520/121020162029311.jpg[/IMG]

Ağaç Yapımı

Merhabalar,Kurban bayramında İznik gölünü ziyaret etme fırsatım oldu. Şu ana kadar gitmemiş olanlarınıza eğer fırsat bulurlarsa mutlaka tavsiye ederim. İstanbul'a çok yakın, sabah çıkıp akşam dönülebilir.[IMG]https://foto.akvaryum.com/fot...

Akvaryum arka cam boyama

Merhaba,Arka camı film veya hazır 3d arka fonlarla kaplamak yerine boya kullanımı hakkında eski gönderileri inceledim. Yakın tarihli bir paylaşım olmadığından güncel bilgi olması için deneyimimi aktarmak istedim.Boya olarak, aşağıda f...